Firm oferujących usługę cateringu dietetycznego pojawia się coraz więcej. W dużych miastach to żaden problem znaleźć menu diety pudełkowej dla siebie. W mniejszych, opcji także jest coraz więcej, a i znajdziemy takie firmy, które oferują dowóz posiłków na dalsze odległości. Co jednak warto wiedzieć o cateringu dietetycznym, nim się przejdzie na ten styl żywienia?

Zapracowani, zabiegani, wiecznie głodni

Pracujemy coraz więcej, bo stosunek wzrostu płac nie jest proporcjonalny do tego, jak szybko rosną ceny za artykuły pierwszej potrzeby, żywność, paliwo, opłaty. Życie staje się po prostu coraz droższe, a my szukamy możliwości, by oszczędzić czas, dobrze zainwestować swoje pieniądze i móc żyć możliwie zdrowo. Lubimy fast foody i okazjonalnie nasze żołądki mierzą się z tak zwanym „śmieciowym” jedzeniem. Na co dzień jednak nie chcemy w porze lunchu zajadać się pizzą czy kebabem. Chcemy czegoś pożywnego, zdrowego, by móc efektywnie pracować i nie tylko.

Na tę okoliczność powstała usługa cateringu dietetycznego. To coś więcej niż zwykłe posiłki w pudełku. To dobrze zbilansowana dieta, dostosowana do naszych potrzeb, a przy tym smaczna. Dostarczana wprost pod wskazany adres sprawia, że nie tracimy czasu na zakupy, szukanie wymyślnych produktów, gotowanie i sprzątanie po kuchennych rewolucjach. Jest szybko, zdrowo, a wydatek na dietę pudełkową, który początkowo wydawał się być wysokim, staje się inwestycją wartą każdej złotówki.  Tak, bo to oferta wyróżniająca się pod względem możliwości wyboru menu, które dostosowane jest nie tylko do osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy, ale i chociażby sportowców.

Podstawowe informacje

Zanim zdecydujemy się na daną ofertę, warto zwrócić uwagę na podstawowe informacje. Część z nich znajdziemy na stronie internetowej, po inne zaś można zwrócić się bezpośrednio do firmy. W pierwszej kolejności to menu. Niekiedy na stronie podawany jest jadłospis na dany dzień, a gdy go nie ma, warto zadzwonić i zapytać. Być może istnieje możliwość modyfikacji niektórych elementów w posiłkach, jeśli jesteśmy na coś uczuleni lub nie lubimy konkretnych produktów spożywczych.

Swoją dietę dobrze jest dobierać wedle wskazanej kaloryczności. Tu można się poradzić dietetyka, skorzystać z kalkulatorów do obliczania kalorii – niekiedy dostępnych na stronach firmowych, innym zaś razem znalezionych pośród czeluści Internetu, na portalach o podobnej tematyce.

Nie bójmy się również pytania o warunki, w jakich przygotowane zostają posiłki. W końcu to kwestia naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Jeśli firma nie ma nic do ukrycia, jest polecaną, a proponowane menu chwalone, najpewniej nie będzie problemu z odpowiedzią.

Na koniec zaś pamiętajmy o tym, że catering dietetyczny jest dobry dla osób, które planują ten sposób żywienia na dłuższy czas bądź mają w sobie na tyle samodyscypliny, by po takiej „diecie” nie wracać do dotychczasowych, złych nawyków żywieniowych. Przecież chodzi o to, by zdrowo żyć i jeść, a nie zmagać się z efektem jo-jo.

Dodaj komentarz