Wielu mieszkańców dużych miast marzy o możliwości ucieczki chociaż na chwilę, jak najszybciej, bez długiego planowania. Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie domu za miastem, jednak często są to wysokie koszty, a jego budowa wiąże się z ogromną ilością potrzebnego czasu i pieniędzy. Z tego względu doskonałą alternatywną nieruchomości rekreacyjnej, która zapewni nam szansę na wypoczynek bez czasochłonnej budowy i wydawania fortuny są domki holenderskie.

Domek holenderski zamiast zwykłego

Popularność takiej opcji prócz niskiej ceny i krótkiego czasu budowy wynika z mobilności – dzisiaj możemy mieszkać tutaj, jutro gdzie indziej. Nazwa domu nie jest oficjalnie zarejestrowana w budownictwie, a źródło powstania takiej alternatywy ma swoje miejsce w Anglii – jednak u nas ten rodzaj ruchomego lokum jest sprowadzany z Holandii. Pomysłem na powstanie takiej opcji, jak domki holenderskie była chęć stworzenia czegoś o taki samym komforcie jaki posiada dom stojący, jednak z możliwością podróżowania w nim. Domek nie jest na stałe wbudowany w ziemię, więc nie potrzebujemy pozwolenia na budowę – bliżej im do tymczasowych obiektów budowlanych. Na każdej z działek, na której zdecydujemy się odpocząć, możemy zostać do 120 dni. Potem wystarczy go przestawić.

Inne rozwiązania

Możemy też wybrać opcję domku przywiązanego do jednego gruntu. Wtedy jednak by taka nieruchomość powstała potrzebujemy pozwolenia na budowę. Dochodzą też dodatkowe koszty związane z wykupieniem gruntu. Oczywiście jest też możliwość skorzystania z takiego rodzaju jeżdżącego domku wyłącznie przez jakiś czas – potem można zamienić go w stojący w jednym z miejsc na stałe. Jak widać, wybór takiego wypoczynkowego modelu daje nam wiele możliwości. Nie musimy jeżdżąc na wakacje wybierać pomiędzy różnymi hotelami, tylko zadecydować o komforcie i wyglądzie przestrzeni, w której będziemy wypoczywać.

Dodaj komentarz