Salon, miejsce wypoczynku, relaksu, oraz codziennych spotkań, prawdopodobnie, ze względu na ilość czasu jaką spędzamy w tym pomieszczeniu, jest ono najbardziej eksploatowane ze wszystkich w mieszkaniu. Meblując największą wagę przywiązujemy do mebli, na których będziemy na co dzień siedzieli. To o tyle ważne, że zazwyczaj zajmują dużo miejsca, w obszernym salonie, nie będzie to stanowiło dla nas żadnego problemu, ale w mniejszych pomieszczeniach, kłopotliwe może okazać się zestawienie jakiegokolwiek dodatkowego mebla z sofą czy kanapą narożną.

Fotel w salonie?

Nowoczesne zestawy, tak samo jak i te klasyczne występują często w połączeniu kanapy z fotelem, wyróżniamy tutaj różne rodzaje, ze względu na boczki, oparcia czy ogólny styl. Jednak zdecydowanym hitem, są duże, rozłożyste fotele, jednak ich rozmiary sprawiają, że pod żadnym pozorem nie nadadzą się do ciasnych, małych mieszkań.

Fotel, pufa, a może krzesło - co do salonu

Pufa jako dodatkowy element

Pufa to świetny wybór wszędzie tam, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca. Mały salon z narożnikiem czy kanapą doskonale uzupełnimy dwoma zgrabnymi pufami, w dodatku, kiedy nie dysponujemy dużą ilością miejsca, warto poszukać puf z możliwością schowania drobiazgów w pojemniku, dzięki temu będziemy mogli zagospodarować przestrzeń. Dużym atutem pufy jest jej mobilność, oraz niewielkie zazwyczaj rozmiary, co sprawia, że bez problemu możemy się poruszać wokół niej, czy nawet nad nią.

Krzesło w salonie

Krzesło w salonie pojawia się zazwyczaj wtedy kiedy jest on połączony z kuchnią, a pomiędzy pomieszczeniami umieszczony jest stół jadalniany. Krzesło jest niezwykle wygodne, przede wszystkim ze względu na wysokość siedziska, która w tym przypadku jest wyższa niż kanapy. Dodatkowo, w przypadku urządzania jakiejkolwiek imprezy w domu, zyskujemy wiele dodatkowych miejsc siedzących, które w dowolny sposób możemy ustawić.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, najważniejsze przy podejmowaniu decyzji, jest uwzględnienie rozmiarów pomieszczenia, co finalnie pomoże nam wybrać najlepiej. Każdy salon, musi umożliwiać także swobodne poruszanie. Nie można o tym zapominać na etapie wyboru mebli.

Dodaj komentarz