Jan na wiosnę pomalować mieszkanie w fantazyjne wzory

Po chłodnych dniach zimy, wiosenne słońce oświetla nasze stare ściany i mieszkanka, mamy myś aby pomalować nasze pokoje. Wszystko to warto to co stare warto usunąć, a może przy okazji zrobić nowy design i kolorystykę wnętrza. Sugestie te są dla nie bojących się wyzwań, chcących mieć w domu coś więcej niż jednorodną ścianę w kolorze jasnym czy pastelowym
Malowanie powierzchni jest proste, większość zadań możemy wykonać sami, zaopatrujemy się w  wałek i farbę i jazda. Natomiast jeśli chcemy stworzyć coś bardziej fantazyjnego, np. łuki, figury by nasz dom nie był nudny, to trzeba niestety użyć dodatkowych materiałów. Praktycznie możemy wałeczkiem malować krawędzie, ale nie będzie to przydatne, ponieważ nie uzyskamy dobrej krawędzi: prostej i wyrazistej. A to jest idea powodzenia i osiągnięcia zaplanowanego rezultatu.
Cel pracy
Co jest naszym celem, celem jest  pomalowanie powierzchni w ciekawe wzory, jak łuki czy po prostu kwadraty.
Kolejność działań
W etapie pierwszym musimy oderwać wszystkie luźne paprochy z powierzchni ściany.
Krok drugi: oklejamy taśmą wszystkie obszary które nie będą malowane. W tym celu trzeba użyć taśmy malarskiej maskującej, do zwykłych linii wystarczy taśma malarska np. tesa dostępna w marketach lub w Internecie.  Taśmę tą nakładamy na powierzchnię ochraniając powierzchnię, której nie chcemy malować, taśmę też nakładamy w miejscach które chcemy ochronić przed przypadkowymi zaciekami czy podciekami, jak futryna okna, miejsce przy drzwiach,  terakota.  Powierzchnia gdzie chcemy pracować musi być wysuszona, jeśli jest właśnie malowana to  powierzchnia musi wyschnąć, inaczej taśma uszkodzi powierzchnię.
teraz po naklejeniu taśmy maskującej malować, jeśli użyliśmy markowej taśmy bez strachu możemy malować po tej taśmie, bez obawy że będą przecieki lub zacieki. Po skończeniu malowania i ugruntowaniu powierzchni zrywamy taśmę i koniec – mamy ostrą krawędź.
Dla linii falistych  trzeba wykorzystać  innych taśm, czyli tych które będą dokładnie przylegać do powierzchni  w miejscach gdzie powstaje łuk.Zwracam uwagę, że taśmy słabe nie przylegną dokładnie i może nam powstać podciek. Jest on o tyle niechciany że podcieka pod taśmę tworząca formę linii.
Uwaga na usunięcie taśmy
Aby usunąć  taśmę  maskującą bez bez problemów, należy ciągnąć ją bez pośpiechu i równomiernie. Przy usuwaniu papierowych taśm samoprzylepnych uważamy, czy powierzchnia i taśma samoprzylepna są suche, w przeciwnym razie taśma  straci spójność i na ścianie pozostaną ślady po taśmie.
To oczywiście nie wszystkie porady dotyczące odświerzania na wiosnę naszych mieszkań, konieczne skorzystajmy z taśm, które mają folię. patrz zdjęcie – dzięki niej nie tylko oddzielimy powierzchnię ale ochronimy duże części mieszkania przed zabrudzeniem.
Mocowanie taśmą zamiast gwździ
Przy okazji remontu  znów musimy wieszać  obrazki, ramki zdjęcia i lustra. Nasza pracę możemy sobie ułatwić używając taśmy dwustronne. Taśma dwustronna umożliwi nam przykleić lustro bez potrzeby wiercenia w ścianie.  Porównajmy pracochłonność przy mocowaniu obrazu za pomocą haka a za pomocą taśmy dwustronnej.
Do zrobienia otworu potrzebny takie narzędzia jak wiertło i wiertarka oraz odkurzacz. Wiercimy dziurę następnie zakładamy uchwyt  i odkurzamy kurz.
Taśma dwustronna, specjalna ułatwia nam życie, w sprzedaży są opakowania taśmy, które są  do mocowania obrazów, jest to taśma powerstrip. Jest pakowana po 10 sztuk, wytrzymałość to 0.75 kg oraz 1.5 kg. Taśmą tą przyklejamy obraz i wszystko. Kiedy przychodzi czas zmiany wystroju, wyciągamy taśmę z pod obrazu za uchwyt i nie pozostawiając śladu zdejmujemy obraz. Na powierzchni nie pozostaje nam żadna dziura. Umiejscowienie ramki możemy zmieniać co miesiąc. Uwaga nie wieszajmy luster na tej taśmie, ponieważ lustro jest ciężkie a po drugie do luster są dedykowane taśmy które świetnie przyklejają się do lustra. Dodatkowo mają zaświadczenie.
podsumowując – stosowanie taśm niezwykle mocno, przyspiesza nam remont. Będąc przyzwyczajeni do tradycyjnych sposobów zlecamy usługę za duże pieniądze komuś na zewnątrz, ale mając smykałkę do pracy z sukcesem możemy sami uzyskać znakomite efekty.

← Sklepy internetowe muszą być oparte o dobre oprogramowanie sklepu.