Meble klasyczne w klasycznych wnętrzach – aranżacja

Klasyczne wnętrze z klasycznymi meblami to opis pomieszczenia, który dla każdego może znaczyć coś innego. Nie ma bowiem jednego wzorca dla klasycznej aranżacji, są to raczej bardzo ogólne zasady i wrażenie, jakiego doznajemy po wejściu do w taki sposób umeblowanego pomieszczenia.

Meble wygodne i eleganckie

Klasyczne meble muszą być wygodne i eleganckie, a klasyczny wystrój pomieszczeń określa prostota i dobry smak. Wszystkie elementy wyposażenia mają charakter ponadczasowy, dzięki temu klasyczna aranżacja nigdy się nie znudzi. W tego rodzaju umeblowaniu nie ma obszaru, który znacząco się wyróżnia i chociaż stosuje się tu różnego rodzaju triki aranżacyjne, klasyczne wnętrze charakteryzuje symetria i równowaga; poszczególne obszary pomieszczenia, które jesteśmy w stanie dokładnie wyróżnić muszą mieć swój odpowiednik po przeciwnej stronie pomieszczenia, a większość mebli ustawiane są pod ścianami.

Meble klasyczne w klasycznych wnętrzach

Klasyczne meble charakteryzują się materiałem z jakiego są wykonane. Muszą to być szlachetne gatunki drewna, kamienie, skóra, wysokogatunkowe tkaniny. Meble musi cechować prostota i elegancja. Nawet jeżeli łączymy elementy wyposażenia wnętrz, bo przecież nie musi to być gotowy komplet kupiony w sklepie, to całość musi być spójna i harmonijna. Meble powinien łączyć charakterystyczny detal, kolor czy materiał z jakiego są wykonane.

Kolory zgaszone i rozwodnione

Klasyczne pomieszczenie musi być przytulne i przyjazne, to oaza mieszkańców, miejsce gdzie po całym dniu chcą się schronić i przebywać we wspólnym towarzystwie. To wrażenie uzyskamy przede wszystkim poprzez kolorystykę wnętrza. Kolor ścian, mebli i pozostałych dodatków. Doskonale w klasycznych wnętrzach sprawdza się paleta kolorów ziemi. Wszelkie brązy, ochry, beże, kolory zgaszone i rozwodnione . Jedna tonacja, wokół której budujemy całą aranżację.

Odrobina szaleństwa

Jeżeli osiągnęliśmy swój cel i zaaranżowane pomieszczenie wydaje się na być klasycznym, możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, np.: niezwykłą lampę czy oryginalne lustro. Ale musi to być ta odrobina, nic więcej.

Dodaj komentarz