Salony meblowe obecnie oferują swoim klientom różnorodne stylizacje, również do kuchni. Coraz większą popularnością wśród nowoczesnych osób cieszy się stal nierdzewna, do tej pory stosowana głównie w lokalach gastronomicznych. Ten niezwykle elegancki materiał jest również szalenie praktyczny, dlatego warto przemyśleć jego zastosowanie we własnej kuchni.

Wyrafinowany design

Najważniejszą kwestią przy aranżowaniu kuchni jest jej funkcjonalność, w końcu pomieszczenie to powinno być jak najbardziej praktyczne. Jednak coraz częściej nasza kuchnia pełni funkcję salonu, chętnie przesiadujemy tam przy kawie, zatem powinna być również estetyczna. Wykorzystanie mebli ze stali nierdzewnej pozwoli nam połączyć obie te cechy. Odpowiednio konserwowana stal cechuje się wspaniałym blaskiem, dzięki czemu kuchnia wygląda elegancko. Materiał można łączyć z dowolnymi elementami, wykonanymi z drewna, kamienia czy szkła – dzięki swej prostocie pasuje do wszystkiego. Osoby chcące uzyskać nietuzinkowy wystrój w kuchni mogą dowolnie bawić się stylistyką, uzyskując najbardziej pożądany rezultat.

Meble ze stali nierdzewnej w kuchni

Wygoda i funkcjonalność

Nieprzypadkowo stal nierdzewna jest wykorzystywana w kuchniach najlepszych restauracji, jest to bowiem niezwykle praktyczny materiał. Stal jest niezwykle trwałym budulcem, wykorzystana w kuchni jest bardzo łatwa w konserwacji. Ogromną zaletą materiału jest to, że nie wchodzi on z reakcjami z żywnością, a także z produktami chemicznymi. Stal polecana jest również osobom z alergiami, poza tym nie jest podatna na odkształcenia oraz jest wytrzymała na podwyższone temperatury.

Konserwacja

Aby długo cieszyć się pięknymi blatami warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji stali nierdzewnej:

  • czyszczenie – wyłącznie z pomocą preparatów przeznaczonych do stali;
  • zarysowania – materiał jest podatny na rysy, zalecane jest używanie ściereczek z mikrofibry;
  • polerowanie – na blatach ze stali widoczne są nawet odciski palców, zatem należy regularnie je polerować.

Meble ze stali nierdzewnej nie są najtańszym wyborem, jednak przy właściwej pielęgnacji będą nam służyły przez długie lata. Wykorzystanie ich w kuchni sprawi, że nabierze ona ciekawego wyrazu i będzie niezwykle funkcjonalna.

Dodaj komentarz