Nadchodząca zima to wyjątkowo ciężki okres dla ptaków. By móc im przetrwać najchłodniejsze miesiące roku, warto zaopatrzyć się w karmnik. Podglądanie zwierząt z bliska umożliwi zamocowany na kuchennej szybie karmnik dla ptaków. Co to za produkt i jakie są jego główne zalety?

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się przezroczyste karmniki dla ptaków, do produkcji których najczęściej wykorzystywany jest akryl. Warto uwzględnić montaż takiego produktu w projekcie kuchni. Pozwoli on bowiem na codzienne obserwowanie wróbli czy sikorek. Taki karmnik to doskonała atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Maluchy są w stanie dzięki niemu nauczyć się rozpoznawać poszczególne gatunki ptaków, co może się okazać bardzo pomocne na lekcjach biologii. Konieczność regularnego uzupełniania pokarmu nauczy je natomiast systematyczności i uświadomi, jak ważna jest troska o otaczającą nas przyrodę.

Przezroczyste karmniki najczęściej przyjmują postać niewielkiego domku montowanego na szybie przy pomocy przyssawek. Wybierając taki produkt, warto przejrzeć różne strony internetowe i zwrócić uwagę na jakość wykonania poszczególnych elementów — zyskamy wówczas pewność, że karmnik nie odczepi się podczas mocniejszych podmuchów wiatru i nie ulegnie trwałemu uszkodzeniu na skutek działania promieni słonecznych.

W przypadku takich karmników nie trzeba obawiać się, że ptaki uderzą o szybę kuchennego okna. Lądować będę one bowiem w miejscu, w którym znajduje się ziarno i będą widziały, w którym miejscu znajduje się szkło.

W przezroczystych karmnikach najczęściej mieści się nie więcej niż garść pokarmu, co sprawia, że do minimum ograniczone jest tutaj ryzyko zostawienia przez ptaki odchodów wraz z ewentualnymi zarazkami. Po opróżnieniu, zdejmujemy go i uzupełniamy o nowe przysmaki.

Po zakończonym sezonie, karmnik należy odczepić od szyby i umyć przy pomocy wody z dodatkiem mydła.

Dodaj komentarz