W pokojach naszych najmłodszych królują zwykle mniej lub bardziej nasycone kolory. Pudrowy róż, baby blue, kanarkowy żółty, turkus… Czy to w postaci kolorowych ścian, mebli, czy też różnobarwnych dodatków, ozdób i zabawek. W życiu każdego dziecka nadchodzi jednak moment dorastania, a wtedy jego pokój zaczyna wydawać mu się zbyt dziecinny i przestaje pasować do nastoletniej osobowości. Warto wówczas zastanowić się wspólnie, jak na nowo zaaranżować tę przestrzeń i sprawić, by była jak najbardziej przystępna.

Klasyka nie musi być nudna – meble młodzieżowe Olsztyn

Olsztyn meble młodzieżowe sarenka

Młodzież dorastająca dzisiaj w dobie rozwoju technologicznego ma trudności ze skupieniem się na jednej czynności. Wokół jest mnóstwo „rozpraszaczy”, które uniemożliwiają im ten proces: smartfony ciągle wysyłają powiadomienia, komputery kuszą, by zajrzeć do nich choć na chwilę, a telewizory często po prostu grają w tle. Nie jesteśmy w stanie wyeliminować wszystkich źródeł, które dekoncentrują naszych nastolatków, ale możemy zadbać o przestrzeń, która pomoże w skupieniu. Na pewno nie ułatwi tego przestrzeń przesycona kolorami, pełna dodatków i akcesoriów, dlatego w przypadku nastolatka warto postawić na meble w kolorze klasycznej bieli, która będzie strzałem w dziesiątkę zarówno w pokoju dziewczyny, jak i chłopaka. Wnętrza w stylu skandynawskim są dziś uwielbiane przez wszystkich – młodszych i starszych. Można do nich z powodzeniem dobrać dodatki w kontrastujących kolorach, które będą doskonale korespondowały z bielą mebli. Sarenka – sklep z meblami młodzieżowymi Olsztyn – to miejsce, w którym znajdziesz dla swojego nastolatka idealne meble na ten etap jego życia.

Przytulne drewno

Moda na klasyczną biel trwa w meblarstwie już od kilku lat. Czy można ją w ogóle zastąpić czymś innym, co również będzie zachwycało swoją prostotą? Jeśli czujesz przesyt tym kolorem albo Twój nastolatek po prostu nie lubi bieli – postaw na meble drewniane. Nie są dzisiaj tak często wybierane, dlatego takie rozwiązanie będzie zachwycało swoją oryginalnością, a meble będą grały w pokoju nastolatka pierwsze skrzypce. Zwracają na siebie uwagę i są nietypowe, a zarazem wciąż klasyczne. Sarenka oferuje meble młodzieżowe Olsztyn, które wprowadzą przytulny klimat i sprawią, że będzie to pokój, do którego wraca się z przyjemnością. Drewno doskonale koresponduje z absolutnie każdym kolorem, dlatego bez względu na to, czy Twój nastolatek uwielbia kolor czarny, niebieski czy żółty – możesz z powodzeniem zakupić dodatki do pokoju właśnie w tym odcieniu.

Funkcjonalny minimalizm

Każdy z nas wie, że w pokoju nastolatka zwykle panuje bałagan. Kluczem do uzyskania w nim przestrzeni jest funkcjonalny minimalizm. To połączenie gwarantuje osiągnięcie miejsca wolnego od zbyt dużej ilości rzeczy. Zanim zaczniemy urządzanie nowego pokoju młodzieżowego, trzeba go najpierw odpowiednio uporządkować. Warto pożegnać się ze wszystkim, co kiedyś było niezbędne, a dziś okazuje się już niepotrzebne, jak np. zabawki czy książeczki dla dzieci. W ten sposób oczyszcza się przestrzeń z niepotrzebnych przedmiotów i robi miejsce na nowe rzeczy. Idealnym sposobem na funkcjonalne przechowywanie rzeczy potrzebnych nastolatkowi będą regały podzielone na mniejsze segmenty w formie półek czy szuflad, które pozwolą posegregować rzeczy potrzebne do szkoły czy też książki.

Dodaj komentarz