Jest to w niej najważniejszy mebel. To dzięki niemu jadalnia może odgrywać swoją ważną rolę. I to stół w pierwszej kolejności przyciąga wzrok. On, krzesła przy nim i jego dekoracja mają ogromny wpływ na to, jak to wnętrze się prezentuje.

Jak duży stół do jadalni?

Musi być na tyle duży, by pomieściła się przy nim cała rodzina. Najlepiej, jeśli znajdzie się miejsce na jedną czy dwie osoby dodatkowe. Pozwoli to zapraszać zaprzyjaźnione osoby na wspólne delektowanie się jedzeniem. Osobom chcącym wyprawiać przyjęcia przyda się taki, który pomieści przynajmniej od 6 do 8 osób. Może nie być dla niego miejsca. Wtedy warto kupić stół rozkładany do jadalni. Kiedy będzie taka potrzeba, zmieni się on w nieco większy mebel.

Stół drewniany czy z innych materiałów?

Stół w jadalni - charakterystyka

Drewno to klasyka, elegancja i naturalność. Dlatego najczęściej wybierany jest drewniany stół do jadalni albo z imitujących drewno materiałów. To najczęstszy wybór zarówno jeśli chodzi o mieszkania klasyczne, jak i nowoczesne. Bardzo pięknie prezentuje się połączenie metalowych nóżek i drewnianego blatu. Drewno może się też łączyć ze szkłem. Połączenie tego materiału z metalem lub szkłem daje wrażenie dużej lekkości. Taki lekki pod względem wizualnym stół sprawdzi się w niewielkiej jadalni. Nada jej większej przestronności. Metal i szkło to zestawienie, które wygląda bardzo ciekawie w nowoczesnym wnętrzu. Warto pamiętać, że ma się duży wybór i zastanowić się trochę, z czego ma być wykonany stół do jadalni. Warto przemyśleć to, jak będzie on wyglądał w danym wnętrzu i czy będzie pasować. Przede wszystkim jednak liczą się odczucia i potrzeby. Dla tradycjonalistów solidny drewniany stół to najlepszy wybór.

Inne ważne kryteria wyboru stołu do jadalni

Są jeszcze inne kwestie, które dobrze jest wziąć pod uwagę, by znaleźć najlepszy mebel. Będą to:

  • styl mebla,
  • jego kolor,
  • kształt blatu.

Meble drewniane mogą być stylowe, ale też pełne prostoty. Podobnie jest z wykonanymi z innych materiałów. Zastanawiając się, jaki styl ma mieć stół do jadalni, jaki kolor oraz kształt, trzeba wziąć pod uwagę jej aranżację. Całość musi wyglądać spójnie. Poza tym mebel musi się podobać. Musi być taki, że patrzenie na niego będzie wywoływać uśmiech na twarzy.

Dodaj komentarz