Jaki element wyposażenia stanowi podstawowy atrybut każdego korporacyjnego biura lub open space? Bez czego nie funkcjonuje klasa szkolna, uczniowski pokój albo domowy gabinet? Troszkę niepozorny mebel, do którego oko zdążyło przywyknąć w codziennym rozgardiaszu i od lat urządzonej przestrzeni, pełni ważną funkcję dla tych, którzy kilka godzin pracują lub uczą się w pozycji siedzącej. Poniżej kilka przykładów najpopularniejszych modeli biurek- w tym białe biurka- które nie tylko pełnią rolę praktycznych mebli, ale także estetycznego wykończenia wnętrz.

Zanim przystąpisz do kwestii wizualnej

Sprawy estetyczne odgrywają ogromne znaczenie w przypadku urządzania wnętrz. Wszystkie meble powinny do siebie pasować, a dodatkowo współtworzyć z pozostałymi elementami wystroju spójną całość. Modne białe biurko doskonale wpisuje się w skandynawskie klimaty. Pod żadnym pozorem nie wolno jednak dopuścić do sytuacji, kiedy ładny mebel staje się niefunkcjonalny lub zwyczajnie mało komfortowy. Należy zadbać o dobór takich parametrów, które pozwalają wygodnie pracować. Bez bólu mięśni, pleców czy nadgarstków. Niezależnie czy wybierasz biurko młodzieżowe czy biurko komputerowe podstawowa zasada nakazuje, by mebel był tym wyższy, im wyższy jest jego użytkownik. Dla osób przeciętnego wzrostu wystarczy biurko komputerowe na wysokości około 70-75 centymetrów, dla wyższych około 80 centymetrów. Biurko dla gracza to także reguły dotyczące rozmieszczenia monitora i klawiatury oraz myszki. Dopełniając tego warunku dbamy o prawidłowy wzrok oraz sprawne mięśnie rąk. Specjaliści radzą, by różnica poziomów między tymi dwoma elementami nie przekraczała 10 centymetrów. Spełnienie powyższych warunków wcale nie oznacza wysokich kosztów zakupu, tanie biurka gwarantują także wysoką jakością.

Praktyczne nie oznacza brzydkie

Kiedy posiadamy już wiedzę na temat idealnych wymiarów biurka, dopasowanych do naszych potrzeb i warunków fizycznych, pora na wybór modelu zgodnego z oczekiwaniami estetycznymi. Takie warunki spełniają często biurka narożne młodzieżowe, ponieważ doskonale się prezentują, przy tym gwarantując komfort i dodatkową przestrzeń na gromadzone przedmioty i niezbędne bibeloty. Ponadto funkcjonalny układ pozwala na zaoszczędzenie miejsca w pokoju. Biurko narożne białe idealnie wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie, nawiązując do nowoczesności. Białe biurka ze względu na swój uniwersalny charakter sprawdzą się zarówno w pokoju młodzieżowym, domowym gabinecie, a także biurze. Przy tym tanie biurka nie obciążają domowego lub firmowego budżetu, zachowując jednocześnie elegancki wygląd.

Dodaj komentarz