Salon z jadalnią to rozwiązanie coraz częściej spotykane w nowoczesnym budownictwie. Jest lubiane przez mieszkających, ze względu na stworzenie otwartej i jaśniejszej przestrzeni dziennej, w której i tak spędza się zazwyczaj najwięcej czasu. Nowoczesny salon z jadalnią łączy najczęściej funkcje reprezentacyjne, wypoczynkowe i kuchenne, ze względu na łatwiejszy dostęp do części, w której przygotowujemy posiłki. Jak jednak urządzić salon z częścią jadalną, jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią – oto pomysły i inspiracje, które mogą przydać się w rozwiązaniu tego problemu.

Właściciele niewielkich mieszkań, aby urządzić mały salon z jadalnią, powinni wykazać się sporą pomysłowością i sprytem w aranżacji takiego wnętrza z wykorzystaniem odpowiednich mebli. Zachowanie przestronności, a jednocześnie pełna funkcjonalność i estetyka takiego pomieszczenia zależy bowiem nie od dostępnej przestrzeni, ale praktycznego i optymalnego zagospodarowania dostępnego nam metrażu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, co do własnym umiejętności w tym zakresie, warto powierzyć sporządzenie planu doświadczonemu projektantowi wnętrz, który w pełni wykorzysta możliwości naszego mieszkania.

Sposobów na urządzenie niewielkiego salonu z jadalnią jest kilka. Najważniejszą kwestią w tym względzie będzie dobranie odpowiedniego modelu stołu z krzesłami. Wśród dostępnych na rynku modeli można znaleźć tak różnorodne, że spełnią one nawet najtrudniejsze warunki mieszkaniowe na małych przestrzeniach. Do dyspozycji mamy więc stoły niewielkie, idealne dla młodej pary, która dopiero urządza swoje cztery kąty czy też stoły rozkładane, które w razie potrzeby można w łatwy sposób powiększyć, na przykład w momencie przyjmowania gości.

Istotną kwestią przy urządzaniu niewielkiego salonu z częścią jadalnianą będzie także umiejscowienie stołu oraz krzeseł. Najlepszym miejscem będzie ustawienie go przy ścianie lub przy wyspie kuchennej, jeśli dysponujemy zintegrowaną przestrzenią dzienną. Taka lokalizacja będzie najbardziej praktyczna, ułatwi dostęp, a co więcej – może zostać wykorzystana jako dodatkowy blat roboczy w trakcie prac nad przygotowaniem posiłków. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się stoły o prostokątnych lub kwadratowych kształtach. Pamiętajmy bowiem, że stoły okrągłe, choć bardzo wygodne, jeśli chodzi o spożywanie i serwowanie posiłków, zajmują zawsze więcej miejsca. Można je jednak wykorzystać w przestrzeniach, w których występują skosy lub staną się granicą oddzielającą kuchnię od części salonowej. Praktyczne i modne inspiracje do aranżacji małego salonu z jadalnią znajdziesz na stronie meblezagrosze.pl.

Dodaj komentarz