Nie ma chyba trudniejszego pomieszczenia do aranżacji w domu niż kuchnia. Aranżacja kuchni wymaga wiedzy, obserwacji, doświadczenia oraz rozumienia potrzeb, które ma klient, lub które mamy my, jeżeli decydujemy się na samodzielną aranżację kuchni.

Jednym z ważnych elementów każdej kuchni jest zlewozmywak. Jest to kluczowy element, który będzie miał wpływ na utrzymanie czystości całej kuchni. Pomimo tego, że w większości kuchni spotkamy już zmywarki, to jednak zlewozmywaki granitowe, w dalszym ciągu są wręcz niezbędnym elementem w kuchni.

Zlewozmywak granitowy – jaki powinien być

Pomijając już wygląd zlewozmywaka, bowiem wiadomo, iż ten powinien być dostosowany do potrzeb indywidualnych każdego aranżacji. Należałoby jednak skupić się na potrzebach. Jeżeli w kuchni znajduje się zmywarka, wówczas zlewozmywak granitowy może być zdecydowanie mniejszych rozmiarów – na przykład jednokomorowy z ociekaczem. Niemniej jednak zdecydowanie zaleca się zastosowanie zlewozmywaka dwukomorowego z ociekaczem. Druga komora może być zdecydowanie mniejsza, niemniej przyda się na przykład do mycia warzyw i owoców, lub też do odkładania naczyń, które nie mogą znaleźć się w zmywarce. Ociekacz jest wyjątkowo przydatny, na przykład przy myciu czegoś w trakcie przygotowania posiłku.

Koszta nie są wysokie

Cena, jaką trzeba zapłacić za dobrej jakości zlewozmywak granitowy nie jest zbyt wysoka. Ceny wahają się od 400-1000 zł i najczęściej uzależnione są od tego, z jakiego typu granitu powstał zlewozmywak oraz od tego, jakiej jest wielkości. Niemniej, sam zakup powinien być przemyślany. Lepiej zdecydowanie zakupić zlewozmywak produkcji europejskiej niż chiński. Chińskie, często wykonane są z gorszej jakości materiału surowcowego oraz z niskiej jakości żywic, co powoduje, że szybciej ulegają zniszczeniu. Dobrej jakości zlewozmywak kosztuje powyżej 400 zł i może służyć przez naprawdę wiele lat, pod warunkiem, że regularnie się go czyści i odpowiednie się o niego dba, wówczas z całą pewnością będzie idealnym rozwiązaniem dla każdej kuchni – klasycznej i nowoczesnej, tej, która wykonana jest na wysoki połysk jak również tej, która jest matowa.

Dodaj komentarz